מקימים סופר אונליין? יש כמה דברים שתצטרכו כדי להקים את האתר

אתרי אינטרנט הם התפתחות חשובה ביותר עבור עסקים, שהפכה כבר לסטנדרט. באופן מיוחד, אתרי מכירות מכניסים אלמנט חדשני ופורץ דרך, אשר משמעותי מאוד, גם עבור עסקים בינוניים וקטנים. בכלל זה, נמצאים גם אתרי מכירות שהם "סופרמרקט אונליין". מה דרוש בכדי להקים אתר כזה?

גב מקצועי

כיום קל מאוד להקים אתרים לבד. אפילו אתרי מכירות, אדם מוכשר וסבלני יכול להקים לבדו באופן מהיר יחסית. אלא שכאשר מדובר בעסקים, אתם תשאירו כמובן את ההקמה למקצוענים ומסיבות טובות. כך גם לגבי התפעול השוטף ברמה הטכנית, התמיכה ומגוון שירותי העזר הדרושים. כך שבהקמת סופר אונליין, אתם צריכים קודם כל מקצוענים דוגמת GNS, אשר יסייעו לכם לכל אורך הדרך. החברה מציעה שירותי תשתית שונים וגם ייעוץ. זאת, כולל חלק ניכר מהשירותים והמוצרים אשר נזכיר כאן בהמשך.

אתר איכותי

ברמת התוכנה, דרוש כמובן אתר ברמה גבוהה. זאת, כולל אלמנטים אשר אופייניים לחנויות באינטרנט, דוגמת עגלת קניות ומנגנון סליקה. לשם כך תזדקקו למפתחים מנוסים ואולי לשירותי עזר, בתחומים כמו עיצוב וחוויית משתמש. בכל מקרה, אתר לא פועל "באוויר", אלא על גבי תשתיות שונות ובהן אנו מתמקדים במקרה זה.

תשתיות שרתים

האתר יוכל לרוץ על גבי שרתים וירטואליים. VPS או Virtual Private Servers, הם שרתים שניתן לצרוך כשירות מרוחק והם מצטיינים בגמישות רבה, לשם התאמה לדרישות משאבים משתנות. כמו כן, בהתאם לצורך, זמינים בנפרד גם שירותי אחסון בענן ושירותי גיבוי.

הבטחת ביצועים מיטביים

אתר סופר אונליין חייב להיות מסוגל להתמודד היטב, עם כל כמות לקוחות שתיגש אליו. למשל, כאשר יש זינוק חד בכניסות לאתר, בימי חג או סוף שבוע. אצל ספק איכותי דוגמת GNS, הדבר מושג בין השאר בעזרת פיזור חוות השרתים (שבה אתם שוכרים שרת לאתר), על פני מיקומים גיאוגרפיים מרובים. כולל בחו"ל. כך מבטיחים זמני תגובה טובים. שכירת שירות Network Operations Center תאפשר להבטיח שהאתר שלכם מנוטר באופן קבוע. משלימים זאת שירותי תמיכה טכנית ותחזוקת שרתים. לשם שיפור נוסף בביצועים, ניתן לשכור גם שירותי Load Balancers או CDN (Content Distribution Network).

מקימים סופר אונליין? יש כמה דברים שתצטרכו כדי להקים את האתר

הבטחת ההמשכיות העסקית

חיוני לוודא, שהפעילות העסקית שלכם לא משתבשת, מכל סיבה שהיא. זאת, במיוחד לגבי אתר מכירות, מאחר שהוא אמור להיות פעיל באופן רצוף. מגוון שירותי עזר מסייעים להבטיח רציפות עסקית כזו, בהם שירותי DRP (שמסיע בהיערכות למקרי אסון), שירותי המשכיות עסקית ושירותי אבטחה שונים. בהיבט האבטחה, שימושיים במיוחד שירותי הגנה מפני מתקפות DDoS.

כמה טיפים מסייעים

אלה כמה טיפים, אשר יסייעו בהקמת סופר אונליין בצורה הטובה ביותר:

  • קידום אתרים – ללא "קידום אתרים" בצורות שונות, איש לא ידע על האתר שלכם. אזכור שלו במסגרת שיווק רגיל לא יספיק.
  • חשיבות ממשק המשתמש – מי שכבר יגיעו לאתרכם, יתרשמו קודם כל מהעיצוב וממשק המשתמש. עיצוב לאתר סופר הוא פשוט יחסית, כך שהממשק משמעותי יותר ואפילו קריטי. ככל שהוא יקל על הלקוחות, כך הדבר יעודד מכירות ולהיפך.
  • מדידה כמפתח לשיפור – אתר מסוג זה, מספק הזדמנויות רבות למדידה של התנהגות הגולשים ועוד. מדידה כזו, מאפשרת הבנה ושיפור מתמיד.
  • הקשבה לשטח – חשוב להקשיב לפידבקים על האתר, מכל מקור אפשרי.

לסיכום

הקמת אתר מכירות מסוג זה, היא משימה לא פשוטה. הבנת הרוך בכך והיערכות חכמה מראש, יבטיחו קבלת תוצאות אופטימאליות.

 

סגירת תפריט
נגישות