מה עושים עם מנגו? כל מה שרציתם לדעת על הפרי הטרופי העסיסי

אחד מהפירות הטרופיים האהובים ביותר בישראל הוא ללא ספק פרי המנגו. מדובר בפרי עסיסי שגדל בעיקר בהודו וסין, אולם גם כאן בישראל מגדלים זנים שונים של הפרי. למעשה, סביר להניח שלא ידעתם אבל ישנם מעל ל 35 זנים שונים של מנגו וביחס לפירות טרופים אחרים, הוא בעל יתרונות בריאותיים מובהקים. מעבר ליתרונות אותם נפרט בהמשך המדריך, המנגו הפך לחלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהמטבח הישראלי. אם גם אתם חובבים של פרי המנגו, להלן כל מה שרציתם לדעת אודות הפרטי הטרופי הכתום שכובש את העולם.

מהם היתרונות הבריאותיים של המנגו?

מעבר להיותו פרי טרי ועסיסי, המנגו נחשב לאחד מהפירות הטרופיים הבריאותיים ביותר, לא מעט בשל הריכוז התזונתי המצוין שלו: 1.8 גרם של סיבים תזונתיים המזרז את תהליך ההתרוקנות ושחרור עצירות לצד ריכוז גבוה של וויטמינים כמו ויטמין B,A ו K. בשל כך, המנגו נחשב לפרי מצוין בעבור מבוגרים שרוצים להפחית במשקל בשל ערך גליקימי גבוה. מאחר ומדובר בפרי עם ריכוז גבוה של ויטמין A הוא מצוין בעבור בריאות העיניים ואף מונע יובש בעיניים, כל זאת בזכות היותו פרי טרופי עם מינרלים, ויטמינים כמו גם ערכים תזונתיים גבוהים מצוינים. למרות החשש מפני הסוכר הרב המצוי בתוך הפרי, ניתן בהחלט להשתמש בו לטובת יצירת מיצים טבעיים כמו גם לטובת שילוב של הפרי במגוון מתכונים. פודקאסט שיעשיר את הידע שלכם בנושא הוא תוכנית המנגו שעוסקת כולה בפרי שנחשב בעיני רבים לפרי מושלם בעבור אפייה, בישול ואפילו כמיץ שיכול לשמש כתבלין, בייחוד במטבח האסיאתי. הסוכר הטבעי המצוי בתוך הפרי יכול להוות תחליף במקום שימוש סוכר מתועש, ועל כן מדובר בפרי בעל יתרונות בריאותיים אבל גם קולינריים מובהקים.

מה עושים עם מנגו? כל מה שרציתם לדעת על הפרי הטרופי העסיסי

מנגו – לא רק באוכל

המנגו הוא לא פרי למאכל שטוב לבריאות אלא גם לצרכים קוסמטיים. הקליפה של המנגו עשירה במינרלים. על כן, ניתן ואף רצוי להשתמש בקליפה של המנגו לטובת יצירה של מסכה ביתית. על פנים נקיות טופחים בעדינות עם הקליפה, משאירים למשך כשעה ושוטפים. ביום למחרת כבר תוכלו לראות הבדל גם מבחינת הלחות של העור אבל גם מבחינת המראה, וכל זאת בזכות פרי המנגו. זאת ועוד, במנגו יש ריכוז של ויטמין E הידוע בספרות המחקרית כמעורר חשק מיני. מאחר ולרוב הפרי הזה מקושר לפינוק ולחופשה, לפרי הזה יש מרכיב משמעותי בהעלאת החשק המיני, גם מבחינה פסיכולוגית.

לסיכום, פרי המנגו הוא פרי מתקתק שבו ניתן להשתמש הן בעבור שורה של מתכונים והן בעבור שימושים קוסמטיים רבים, כפי שפירטנו כאן במדריך המקוצר אודות פרי שגדל כאן בישראל והפך לחלק בלתי נפרד מהמטבח של כל אחד ואחת מאיתנו.

סגירת תפריט
נגישות