כשהתזונה משפיעה על בריאות הגוף

שמירה על תזונה נכונה הפך לנושא בוער בשנים האחרונות. שנים בהם חלה הזנחה של הגוף בעקבות צריכת מזון מעובד, צריכת סוכר בכמויות גדולות, בחירה במזון מהיר ותעשייתי (במקום במזון אורגני ובריא) ושאר פעולות שפוגעות במצב העור, הגוף, במצב הרוח ובשיער. כדי להפסיק את ההזנחה וכדי לשפר את בריאות הגוף: רבים פונים למטפלים ברפואה המשלימה, לתזונאים וליועצים, כמו גם לטכנולוגיות מתקדמות שמטרתן לשפר את בריאות הגוף.

אבל מה הקשר בין תזונה נכונה ובריאות הגוף?

הקשר בין תזונה ובריאות הגוף הוא קשר ישיר בהחלט. למעשה מדובר בהשפעה מיידית על מראה העור השיער והציפורניים ביחס למה שאוכלים ושותים, בזמן שישנן השפעות בריאותיות ונפשיות מוכחות במידה ולא שומרים על תזונה נכונה. לדוגמא: מי שיצרוך סוכר בכמות גדולה, עלול לגרום נזק לגוף שיפתח מסת שומן, יגדיל את אחוז הכולסטרול הרע שנמצא בו, בעוד שכאבים כרוניים כמו מיגרנות, כאבי בטן וירידה באנרגיה – כולם קשורים לצריכת סוכר מעובד. אכילת מזון מהיר שיש בו אחוז שומנים גבוה תוביל להשמנה ולנזק לכלי הדם. לכן דרוש שינוי!  אז כיצד מתחילים?

כשהתזונה משפיעה על בריאות

טיפוח ובריאות הקרקפת

יש סיבה לכך שבחרנו להתחיל דווקא בטיפוח הקרקפת והשיער, שכן הקרקפת שלנו מגיבה מיד לשינויים בתזונה. אם תורידו את כמות הסוכרים ותצרכו מזונות טובים כמו אגוזים, גרעיני דלעת, ברוקולי, חלבונים ושאר מאכלים שמחזקים את הקרטין של השיער – תוכלו לחוש בשינוי מבורך בקרקפת. מי שסובל מנשירת שיער, יוכל להיעזר בטכנולוגיות  וטכניקות חדשות. יש שפותרים את הבעיה עם טיפול prp – טיפול מתקדם שמשפיע כל צמיחת השיער ומאט נשירה. הטיפול מציע שימוש בפלזמה עשירה בטסיות המופקות מהדם שבגופנו. הנוזל המרוכז בטסיות דם מציע הרכב חלבונים ייחודי שמחזק את שורשי השיערה.   כדי לשמור על קרקפת בריאה, טפחו אותה עם עיסויים ותכשירים לחפיפה נגד ישירה ובצעו בדיקות דם כדי לבחון את רמת ההמוגלובין שלכם שמשפיעה מאד על מצב השיער.

שומרים על תזונה נכונה

כדי לשפר את מצב הגוף ואת מצב הרוח, חשוב לשמור על תזונה נכונה. המנעו מצריכת אוכל מעובד, ממתקים ומשקאות מוגזים ובחרו במיצים טבעיים, במים ושלבו ירקות ופירות בתפריט היומי. את השינוי תרגישו באופן מידי. בדקו איזה תוספי תזונה מתאימים לכם באמצעות ביצוע בדיקות דם וניתוח תוצאות מקצועי. רכשו רק תוספי מזון שמאושרים על ידי משרד הבריאות. אם ניזוקתם מתוסף מזון שלא נבדק, בררו איך ניתן להגיש תביעה עקב רשלנות רפואית כדי לשקם את מצב גופכם ולקבל פיצוי הולם.

עוסקים בפעילות גופנית

לבסוף יש להכניס לחיי השגרה שלכם פעילות גופנית על בסיס שבועי. חפשו פעילות קבוצתית או יחידנית שכיף לכם לעסוק בה והתמידו בפעילות בכול שבוע. בכך תסדירו את מצב גופכם, תשמרו על משקל תקין ועל מצב רוח טוב יותר.

סגירת תפריט
נגישות