כל מה שצריך לדעת על תזונה נכונה

כיום ממש כפי שהמודעות הירוקה מכה גלים, כך גם המודעות הבריאותית אינה נשארת מאחור, אלא לוקחת כמה צעדים קדימה את כל מה שידענו, משמע הרבה יותר אנשים מיישרים קו, ולו כי גם התקשורת עושה את שלה, ולכך ניתנה עדות ממש לאחרונה, כאשר החלו לסמן את מוצרי התזונה שנחשבים כפחות בריאים. גם אותכם הנושא מעניין ומבקשים להפיק לקחים חדשים? להלן כמה בריאים במיוחד:

לא כל אמירה נכונה

אם גם אתם מלקטים טיפים הרשת, מחברים ומדמויות שמזוהות עם תחום הבריאות, נראה שגם אתם הלכתם בשלב כזה או אחר לאיבוד, כי לצד העובדה ששנים האכילו אותנו ששומן הוא האויב, פתאום מתברר אחרת, ואם ידוע שהדיאטות מובילות לתחושת רעב, אז פתאום מתברר שהרעב הנו מקור ההשמנה הגדול מכולם. מכאן שאם מבקשים להבין אחת ולתמיד מהי תזונה נכונה לשמירה על הבריאות, מראש נתחיל עם חוק הזהב: אין לאכול מהר ויש להתייחס לפעולת האכילה. באופן שכזה מערכת העיכול מתפקדת טוב יותר, נמנעים גזים וגם שמים לב מתי שבעים ואין צורך לקחת ביס נוסף.

ללא הרבה מלח וסוכר

תזונה נכונה אינה נמנעת ממלח וסוכר, אך היא כן מפחיתה בכמויות. אי לכך הטיפ שעובד הכי טוב הוא אט אט להוריד במינונים, כך שבלוטות הטעם יפתחו רגישות יותר גדולה. מה כן יש להרבות לאכול? ירקות ופירות כמובן – מכל הצבעים ומכל הסוגים! מדוע? אלו עשירים במינרלים, ויטמינים, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון – כל מה שהגוף שלנו צריך!

מלח

נעים להכיר – שומנים טובים!

שומן רווי ושומן טראנס בהחלט רעים ולא בריאים, אך לעומתם מצוי שומן בלתי רווי שמהווה נדבך חשוב בתזונה. אי לכך מומלץ לאכול אגוזי מלך, טחינה, סלמון, שמן זית, אבוקדו, זרעי פשתן וכדומה. מדוע שומן בלתי רווי כה חשוב? כיוון שהוא מגביר את תחושת השובע ומכיל שלל ויטמינים וחומצות שומן שנחשבים מאוד יעילים. עוד נציין שמוטב לאפות במקום לטגן, לעבור מאיברים פנימיים לחזה עוף (או דג) ולהיפרד אט אט מאותן גבינות שמנות.

מזין וזמין

רבים מכירים את כל הטריקים ומדקלמים את שורת המוצרים הבריאים, אך עדיין מתקשים לשמור על תזונה בריאה, ולו כי מדי יום עומדים בפניהם שלל פיתויים. מה עושים? נזכרים שאנחנו אנשים בוגרים שיכולים לנהוג בהתאם. מה זה אומר? פשוט לא מכניסים הביתה מוצרי מזון שאינם בריאים, ואם כן, מסתירים אותם מעצמנו. נשמע מצחיק? מחקרים מראים שככול שהפיתוי יותר רחוק, כך פחות נמהר להיכנע. בנוסף, מוטב לחתוך מראש ירקות ולשמור אותם במקרר. מדוע? כדי כשיתעורר החשק לנשנש, יחכה משהו בריא, מזין וזמין. מה עוד? הוו דוגמה טובה בפני הילדים – אם אתם תיהנו מירקות ופירות, כך גם הם.

מחפשים טריגר?

מבקשים לבחון עד כמה אתם יכולים לדבוק במסקנות? קחו שבועיים ובהם תתחייבו לאכול אך ורק בריא. מהר מאוד תרגישו כיצד אתם מתמלאים באנרגיה, כך שלא תחלמו לחזור לאחור. מהו השלב הבא? לשנות את רשימת הקניות ולהתחיל לשלב אימון גופני – בהצלחה!

 

סגירת תפריט
נגישות