בחירת חברת משלוחי אוכל לעסקים: איך בוחרים את השירות המתאים?

בשנה האחרונה נרשם זינוק של עשרות אחוזים בהזמנה של אוכל ממסעדות כמו גם מאנשים פרטיים. אם גם אתם רוצים להצטרף ולספק משלוחי אוכל לעסקים, המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם.

משלוחי אוכל: כיצד לבחור את החברה המובילה בתחום לטובת ביצוע משלוחים?

חברת משלוחי האוכל זכו בשנה האחרונה ועל רקע נגיף הקורונה לתהודה ציבורית אדירה, לא מעט בשל היכולת של מסעדות כמו גם אנשים פרטיים לספק אוכל טרי בפריסה ארצית, דרך חברות המתמחות בתחום. עם זאת, חשוב להבין כי משלוחי אוכל הינם משלוחים שדורשים היערכות לוגיסטית מצד החברה – החל ממערך שליחים ועד שימוש בציוד מיוחד שנועד לשמור על האוכל חם/קר עד להגעה לבית הלקוח או בית העסק. כל ליקוי בתהליך עשוי להוביל לא רק למפח נפש בעבור הלקוח אלא גם לפגיעה תדמיתית קשה, ועל כן אם אתם בעלי מסעדה או בשלנים מקצועיים תצטרכו לבחור בחברת משלוחים מקצועית אשר תדע לספק לכם את המערך הטוב ביותר בעבור ביצוע המשלוח. בכדי לסייע לכם בתהליך, ריכזנו בעבורכם את מיטב הטיפים לטובת בחירה נכונה:

דמי משלוח

כל חברה גובה דמי משלוח שונים, כאשר דמי המשלוח נקבעים בהתאם למרחק עד לבית הלקוח ולתעריף קבוע שלרוב עומד בממוצע על 10-15 ₪. דמי המשלוח הם נדבך אליו צריך לשים לב בתהליך קבלת ההחלטות, מאחר ודמי משלוח גבוהים עשויים לגרום ללקוחות פוטנציאליים להימנע מהזמנה בעקבות דמי משלוח גבוהים או לחילופין עלויות אותן תצטרכו לגלם בעצמכם.

ניסיון

ניהול של משלוחי אוכל דורש לא רק מקצועיות אלא גם ניסיון בתחום. ככל שהחברה מנוסה יותר בתחום, כך תוכלו להיות בטוחים כי היא תדע להתמודד עם עומסים או תקלות. רצוי לוודא כי החברה עמה אתם יוצרים קשר היא בעלת ניסיון של מספר שנים בתחום, וזאת מתוך מטרה להבטיח כי לאור הניסיון העשיר של החברה היא תדע לספק את השירות באופן המקצועי והטוב ביותר.

מהירות

מהירות מהווה את שם המשחק בכל הקשור למשלוחים, ובוודאי כאשר מדובר במשלוחי אוכל. בדקו כי החברה מתחייבת לספק שירות מהיר המבוסס על מערך שינוע מהיר המתבצע באמצעות אופניים או אופנועים עד לבית הלקוח. חשוב לדעת כי מהירות המשלוח הוא חלק משמעותי מהשירות ומהשיווק של העסק, כך שחשוב לקחת את זה בחשבון.

זמינות

חברות משלוחי האוכל זוכות לביקוש אדיר ובהתאם לכך לא מעט מהן מספקות שירות באופן בלעדי למסעדות או לבתי עסק. בדקו את הזמינות של החברה ובאותו מעמד לבחון האם החברה עובדת באופן בלעדי עם מסעדות מסוימות, כך שתוכלו להבין מראש מהו התיעדוף אותה היא מבצעת לטובת הלקוחות.

שירות לקוחות

חלק מהותי העבודה של חברות משלוחים הוא לספק לכם כלקוחות שירות לקוחות זמין, דרכו תוכלו לקבל מידע אודות העברת המשלוח או תלונות/מענות מצד הלקוח אשר קיבל את האוכל. חשוב ששירות הלקוחות של החברה יהיה זמין וכי יהיו מספר דרכים לפנות: טלפון, וואטספ או מייל.

איתור משלוח

בכדי שתוכלו להיות עם אצבע על הדופק מבחינת הגעת המשלוח, חשוב שהחברה עמה אתם מתקשרים תאפשר לכם לקבל גישה למערכת ובכך לבחון בזמן אמת היכן נמצא השליח והאם הלקוח קיבל את המשלוח בזמן שנקבע מראש.

אזור אספקה

משלוחי אוכל לא ניתן לבצע בפריסה ארצית, מאחר והמיקום של המסעדה שלכם ייקבע את המרחק המקסימלי בעבור עסקים והמגזר הפרטי. כל חברה מציעה אזור אספקה שונה ולכן במעמד הפגישה בדקו האם החברה מספקת את השירות באזור שלכם, כך שתוכלו להיות מתואמים לגבי כך.

 

לסיכום, השוואה בין חברות השליחויות מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הבחירה. בדקו היטב את הפרמטרים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, מתוך מטרה כי תוכלו לשפר את מערך המשלוחים שלכם ובהתאם לכך ליצור יכולת אמיתית לביצוע של משלוח אוכל איכותי, מהיר ומדויק.

סגירת תפריט
נגישות