עמותת עם אחד מסייעת לנזקקים – ומסבירה הכול על סלי מזון בעבורם

עמותות סיוע הן חלק בלתי נפרד מהנוף המקומי בישראל, מזה שנים. בין העמותות שפועלות במסירות במסגרת גופי התנדבות אלה, בולטת עמותת עם אחד. פעילותה מגוונת למדי, אך היא מתחילה מהבסיסי ביותר – בטחון תזונתי, שלמרבה הצער עדיין חסר לרבים. לעתים באופן זמני ולעתים באופן מתמשך, יש מי שזקוקים לסיוע החיוני ביותר, בדמות מוצרי מזון. כיצד עמותה זו מסייעת להם בכך? מה עוד היא עושה למען הנזקקים? על כך ועל פרטים מעניינים נוספים על עמותה זו, מרחיב המאמר שתקראו כעת.

 

סלי מזון לנזקקים

אין הרבה דברים בסיסיים יותר ממזון. ולמרות שאנחנו חיים ב"חברת השפע", עדיין ישנם לא מעט מצבים של מי שזקוקים לעזרה גם בכך. למצרכי המזון הבסיסיים ביותר. אלה מוצרים זולים יחסית, אך לעתים אין אפילו את התקציב לכך. במקרים אחרים, דרושה השלמה של המזון המועט שאותה משפחה או אותו אדם מצליחים להשיג. במסגרת פעילותה הרחבה, עמותת עם אחד מסייעת למשפחות ויחידים אשר נמצאים במצבי מצוקה שונים מבחינה זו. בין אם כסיוע תזונתי בפני עצמו או כחלק מסיוע כולל ורחב יותר. ערוץ מרכזי שדרכו העמותה מגיעה לנזקקים, היא דרך תהליך שגרתי, שבו משפחות מופנות אליה דרך מחלקות רווחה ברשויות המקומיות.

 

סלי מזון ועוד

הסיוע שמגישה העמותה, מתבטא בין השאר ובאופן מיוחד, באספקת "סלי מזון". אלה אוספי מוצרי מזון, בהם כלול באופן מחושב מגוון מוצרים חיוניים. כמובן, מדובר על מוצרים שמשלימים זה את זה, במטרה לספק מכלול חיוני, מזין ובריא. במקרה של תינוקות, סל המזון יכלול רכיבים כגון חלב ותחליפיו, מחיות מסוגים שונים (פירות וירקות), בקבוקים, טיטולים ומוצצים. התורמים לעמותה, יכולים לתרום עלות של סל מזון כזה ואף לתרום באופן ישיר מוצרי מזון. אפשרות נוספת, היא "לאמץ" דרך תרומותיהם משפחה נזקקת ספציפית. ניתן גם לבקש שהתרומה תהיה מיועדת ספציפית למזון עבור שבתות או חגים.

 

עם אחד במבט רחב

העמותה מפעילה גם ערוצי סיוע נוספים לציבור הנזקק. שתי דוגמאות בולטות לכך, הן

  • תמיכה בנוער במצוקה – אם סיוע תזונתי הוא פתרון ישיר למצוקה, ניתן לומר שהפעילות הבאה היא פעילות בגישה הפוכה – גישה מניעתית. עמותת עם אחד יוזמת תכניות שונות למניעת אלימות והתנהגויות סיכוניות, באופן שמונע מראש הידרדרות של בני נוער ומצמצם את סכנותיה. באמצעות הדרכה כזו, ייעוץ ותמיכה נפשית ואף הפניה לטיפול מקצועי, היא מסייעת לצעירים בסיכון להימנע מטעויות מזיקות, כגון שימוש בחומרים ממכרים.
  • סיוע לקשישים – כמובן, גם קשישים זקוקים מדי פעם לסיוע תזונתי. אך זה לא נגמר בכך. אוכלוסיה זו זקוקה גם לסוגי סיוע נוספים, אשר חלקם מיוחד עבורה. הדבר מתבטא באופן מיוחד ומתקדם למדי, באמצעות מרכזים מיוחדים לקשישים שעמותת עם אחד מפעילה. מגוון הפעילויות שזמינות במרכזים אלה, מאפשר לתת מענה מותאם אישית לכל קשיש. זאת, כולל קבוצות פעילות בשפות שונות שאינן עברית. מערך הסעות למרכזים, ארוחות בוקר וצהריים, פעילויות מעניינות כגון גינון, מוזיקה ואף ריפוי בדיבור – כל אלה מסייעים לספק לקשישים סביבה חמה ומטפחת, אשר מעודדת ומחזקת אותם, פיזית ונפשית.

כמו כן, עמותת עם אחד מציעה סיוע לחיילים בודדים, אלמנות ויתומי צה”ל, שירות של חלוקת מוצרי הלבשה לנזקקים, הכשרה מקצועית מסוגים שונים וחבילות סיוע למקרים רפואיים מיוחדים ואף ייעוץ כלכלי לזוגות צעירים.

לסיכום

כפי שראיתם, מדובר על עמותה שפעילותה חיונית וחשובה והיא מכסה היבטים רבים של סיוע לנזקקים. תרומות והתנדבות, יתקבלו בברכה!

סגירת תפריט
נגישות