תרומות מזון לנזקקים: כל הדרכים לתרום למי שצריך

מבחינה כלכלית, החיים שלנו הישראליים הם לא תמיד פשוטים וזורמים בצורה חלקה. בין היתר, אנחנו צריכים לשלם מדי חודש סכום גבוהה של כסף על שכר דירה או משכנתא, תעריפי חשבונות גבוהים של מים, חשמל וארנונה, מחירים גבוהים של מוצרי מזון בסיסיים והיד עוד נטויה. מרביתנו מצליחים להתמודד עם המצב הזה על אף הקושי, אבל למרבה הצער יש גם לא מעט כאלה שלא מצליחים לגמור את החודש ואפילו לא מצליחים תמיד להביא אוכל הביתה למשפחה ולילדים. למרבה המזל, במדינה שלנו יש לא מעט דרכים לסייע ולתרום למי שנמצא במצב הזה, ואם זה משהו שאתם רוצים לעשות גם ולא יודעים בדיוק איך, הנה כמה רעיונות איך אפשר לתרום מזון למי שזקוק לו וידו אינה משגת.

הקמת עמותה

אם השאיפה שלכם היא לסייע ברמה הקהילתית ואתם רוצים לתרום מזון לשכבות שלמות, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי הקמת עמותה שמטרתה איסוף מזון לנזקקים. נכון, יש כמה הליכים בירוקרטיים, אבל זה בהחלט שווה את זה אם אתם מעוניינים לתרום על בסיס קבוע ולא באופן חד פעמי, ואם יש לכם מטרה חשובה ונעלה כמו זו, גיוס תרומות על בסיס קבוע זה משהו שכנראה תצליחו לעשות בצורה טובה וכך תוכלו לסייע להרבה מאד אנשים.

חפשו ארגונים ומסעדות העוסקים בתחום

אם אתם פשוט מעוניינים לתת מעצכם לאחרים, תוכלו לתרום מזון או כסף ישירות לעמותות או ארגונים העוסקים בגיוס מוצרי מזון לנזקקים. אם תשאלו את החברים והמכרים בסביבה הקרובה שלכם, כנראה שתקבלו הכוונה פשוטה למקומות בהם תוכלו לעשות זאת, אבל אם לא שמעתם על מקומות כאלו עדיין, חיפוש מהיר בגוגל כנראה יביא לכם כמה וכמה תוצאות רצויות.

מבצעי איסוף בסופר לקראת החגים

לקראת החגים הגדולים, בדרך כלל פסח וראש השנה, מתחילים מבצעי איסוף מזון בסופרים למשפחות נזקקות, בתקופות הכי קריטיות ומאתגרות עבור מי שנמצא מתחת לקו העוני. בשיטה הזו, יציעו לכם לרכוש כמה מוצרי מזון בסיסיים כחלק מהקנייה שלכם כמו פסטה, אורז, שמן, תבלינים, חטיפים ועוד, ופשוט לתרום אותם ביציאה לטובת משפחות נזקקות. מדובר בדרך ספונטנית פשוטה ונוחה להעניק מעצמנו למי שכל כך זקוק לעזרה הזאת.

גמ"חים

ראשי התיבות גמ"ח מציינות למעשה את הביטוי גמילות חסדים וזהו מושג שבעצם התחיל בחברה החרדית. למעשה, מדובר בהתארגנות של אנשים מקומיים מהקהילה שעדים לצורך של משפחות רבות בסיוע כלכלי ובפרט בתרומות של מזון. הארגונים הללו למעשה מאפשרים לאנשים לתרום מזון ומוצרי צריכה בסיסיים ישירות אל מוקדים מהם ניתן לחלק אותו בצורה שווה ונכונה. המוקדים הללו ממוקמים בדרך כלל במחסנים שיש בהם גם מקררים לצורך שמירה על המזון. מי שמנהל את המקומות הללו, אלו בדרך כלל אנשים מוכרים היטב בקהילה שגם יודעים לסנן את הפניות ולדאוג שהתרומה תגיע למי שצריך אותה באמת. אגב, זו דרך נהדרת להתחבר לעשייה שכן המקומות הללו תמיד צריכים עזרה בגיוס תרומות מזון ושינוע שלו ממקום למקום.

לא מוצאים איך? חפשו באינטרנט

אם ניסיתם את כל השיטות הללו ולא מצאתם את הדרך הנוחה והנכונה עבורכם לתרום מזון, שווה לחפש באינטרנט. חיפוש מהיר בגוגל כנראה יביא לכם עשרות תוצאות רלוונטיות וסביר אפילו להניח שלא תצטרכו להרחיק לכת בשביל התרומה שלכם.

בשורה התחתונה, מי שמעוניין לסייע בתרומות מזון בהחלט יכול לעשות זאת במגוון דרכים שונות ולסייע למי שצריך את זה באמת.

סגירת תפריט
נגישות