הקסם שבערבוב: מה זה ויסקי בלנדד – ולמה אתם חייבים לטעום את זה?

חובבי משקאות חריפים? אין ספק שוויסקי זה משקה נהדר עבורכם. עם זאת צריך לזכור באותה הנשימה שיש הרבה סוגים של ויסקי ולא רק סוג אחד ובדיוק בגלל זה חשוב להכיר את הסוגים הטובים והאיכותיים. ויסקי בלנדד זו קטגוריה בפני העצמה בתוך העולם הגדול והנפלא של הוויסקי ומדובר על סוגי ויסקי נפלאים שמתאימים גם למתחילים וגם לחובבי ויסקי ותיקים. אנו רוצים להסביר כעת על ויסקי בלנדד, מה המשמעות של המושג הזה ולמה אתם חייבים לנסות בעצמכם, אבל קודם כל – איפה אפשר להשיג ויסקי בלנדד מעולה?

כך תהינו מוויסקי בלנדד איכותי במחירים משתלמים

כמובן, אפשר למצוא ויסקי בלנדד כיום במרבית חנויות האלכוהול ברחבי הארץ. עם זאת צריך לזכור כי המבחר בחנויות השונות הוא דל למדי ולא בטוח שתוכלו למצוא את כל הסוגים האיכותיים, וגם אם כן יש סיכוי שתגלו שהמחיר שלהם הוא די גבוה. לעומת זאת שווה לדעת כי אפשר להשיג סוגים של וויסקי בלנדד באינטרנט ואנו ממליצים בחום להתרשם מהמבחר הנהדר והמחירים ההגונים באתר sipil.

מה זה ויסקי בלנדד?

ויסקי בלנדד הוא למעשה ויסקי שמכיל כמה תזקיקים שונים ויסקי סינגל מאלט או ויסקי סינגל גריין. המשקה משמש בהרבה מאד סוגים שונים של קוקטיילים וזאת מפני עלות הייצור שלו שהיא יחסית נמוכה. מקורו של הוויסקי בלנדד הוא בסקוטלנד אך הוא מיוצר כיום גם במדינות נוספות שביניהן אירלנד, קנדה וארצות הברית. הוויסקי בלנדד הוא כיום הסוג הנמכר ביותר של ויסקי וזאת מפני שהוא זול יחסית לייצור, אך הטעם שלו הוא עדיין כזה הנחשב למשובח ואיכותי ביותר. ניתן להגיע לטעם כזה על ידי ערבוב של תערובות סינגל מאלט איכותיות.

 

 

הדרישות של התקן הסקוטי על מנת שוויסקי ייחשב לוויסקי בלנדד

  • כל תזקיק ויסקי שהוא המזוקק לפחות פעמיים. בסקוטלנד הוא מזוקק לרוב פעמיים ובאירלנד בדרך כלל שלוש.
  • כמות הוויסקי מסוג מאלט היא לכל הפחות 15 אחוזים.
  • זמן היישון של התזקיק שיושן במשך הזמן הקצר ביותר חייב להיות שלוש שנים לפחות והיישון נעשה בחביות מעץ אלון.
  • המשקה מכיל אלכוהול בנפח של 40 אחוזים לפחות. לרוב מותגי הבלנדד מכילים 43 אחוז אלכוהול לפחות.

אילו מותגי ויסקי בלנדד הם המוכרים ביותר?

ובכן, כשמדובר בוויסקי מוכר בייצור המוני, המותגים המוכרים ביותר הם ג׳וני ווקר, שיבאס, לאודרס וג׳יימסון.

מה מיוחד כל כך בוויסקי בלנדד?

ובכן, קודם כל צריך להבין כי אלו הם סוגי ויסקי זולים יותר והסיבה היא הערבוב של תזקיקים שונים. אל תטעו, זה לא אומר שהמשקה הוא פחות איכותי. מלאכת הערבוב של תזקיקים שונים היא אומנות של ממש ונעשית על ידי מומחים שלמדו את התחום מספר שנים לפחות. ויסקי בלנדד איכותי הוא כזה המהווה את השילוב המושלם בין כמה וכמה סוגי ויסקי סינגל מאלט או סינגל גריין איכותיים למדי ויש כאן למעשה יצירה של משקה חדש וייחודי בטעמו. הוויסקי בלנדד הוא לרוב עדין יחסית בטעם ובגלל זה חובבי ויסקי מתחילים יתחברו אליו בקלות.

לסיכום

בפעם הבאה שאתם מארחים חברים או יושבים בפאב, אנו ממליצים בחום לנסות את הוויסקי בלנדד ושווה לזכור שגם אפשר להזמין בקבוקים של מותגים איכותיים עד הבית. תיהנו.

סגירת תפריט
נגישות